SZKOLENIA

SZKOLENIA

W naszym centrum organizujemy szkolenia dla fizjoterapeutów, lekarzy, rodziców. Głównie prowadzone są z zakresu diagnostyki i rehabilitacji dzieci. Zapraszamy instruktorów metod fizjoterapeutycznych, którzy dzielą się z nami swoja wiedza. Zawsze zapraszani są pacjenci którzy są modelami na takich zajęciach.

SZKOLENIE Spider Siut

Wieloletnie doświadczenie w zawodzie i współpraca z firma RenPol, producentem kombinezonów Spider Suit, zaowocowało autorskim programem szkoleniowym. W ramach tej współpracy prowadzimy szkolenia w wielu ośrodkach w Polsce i Europie . Uczymy fizjoterapeutów wykorzystania kombinezonów Spider Suit w różnych jednostkach chorobowych. Dzielimy się naszym doświadczeniem i obserwacjami.

Szkolenia z zakresu użycia ortezy miękkiej Spider Suit prowadzi w naszym centrum lub na zaproszenie innych Bartek.

Jesteś zainteresowany współpracą?

Vojta

Metoda określana często jako metoda neurofizjologiczna, co oznacza że ma podstawy w neurologii połaczonej z prawidłowym rozwojem człowieka oraz ,że nie bazuje na żadnych biernych ruchach, a tylko na aktywnych. Cała terapia stanowi zobrazowanie funkcjonowania mózgu. Nasza motoryka jest ściśle związana z pracą mózgu. Prof Vojta odkrył wzorce ruchowe, będące warunkiem prawidłowej lokomocji człowieka. Każdy z nas ma te wzorce zapisane w ośrodkowym układzie nerwowym, czyli mózgu.

Metoda Vojty od strony wykonania technicznego opiera się na tzw prawidłowym wyzwoleniu stref w określonym kompleksie koordynacyjnym.

Praca ta metoda ma za zadanie uaktywnienie neuromotoryczne pacjenta. W terapii wykorzystujemy ściśle określone pozycje, a do motywacji ruchu korzystamy z 9 stref wyzwalania, czyli punktów na ciele pacjenta. Każda terapia jest dobrana indywidualnie do pacjenta. Każda pozycja, strefy wyzwalania są dobrane indywidualnie.

Terapię prowadzi rodzic w domu po instrukcji danej przez terapeutę. Terapeuta wybiera pozycje i strefę indywidualnie dla każdego pacjenta i uczy rodzica które wzorce cząstkowe z pełnego kompleksu odruchowej lokomocji musi obserwować, aby wiedzieć że ćwiczenie jest wykonywane poprawnie. Spotkania z terapeuta początkowo mogą odbywać się 2 razy w tygodniu, potem raz w tygodniu i rzadziej. Na każdym spotkaniu omawiane są postawy dziecka, zmiany, jeśli dziecko wymaga to zmiana ćwiczenia.

 

WIEK DZIECKA :

CZĘSTOTLIWOŚĆ ĆWICZEŃ :

Dzieci do pierwszego roku życia

4 x dziennie

(sesja nie dłużej niż 15 minut.)

Dzieci starsze 

1 – 3 razy dziennie.

Początek terapii

Po 2 minutach terapii