TURNUSY

STACJONARNE TURNUSY

W okresie ferii zimowych, woj. podlaskiego oraz w okresie wakacyjnym prowadzimy turnusy stacjonarne. Wszystkie zajęcia wówczas odbywają się codziennie w ustalonych godzinach.

W ciągu roku szkolnego jest możliwość uczestnictwa turnusowego dziecka w zajęciach.
Z racji organizacji naszej placówki, może zdarzyć się tak, że niektóre dni będą miały różne godziny zajęć ze względu na pacjentów stałych.

Ania pelne logo

Dodatkowo w czasie ferii i wakacji współpracujemy z Gabinetem Pedagogicznym Anna Apanowicz. Wtedy każdy pacjent na turnusie ma również terapie z pedagogiem.
Cele i dobór terapii omawiany jest indywidualnie z Pania Anna Apanowicz, przed lub na pierwszych zajęciach.

Warunki finansowe i inne ustalone są w regulaminie , który jest dostępny poniżej
lub w gabinecie.

Więcej informacji znajdziesz na naszym Facebooku

TURNUSY WYJAZDOWE

Dwa razy w roku bierzemy udział w turnusach wyjazdowych, organizowanych przez zaprzyjaźnione centrum rehabilitacji dzieci Dobry Start z Koscierzyny. Turnusy odbywają się w Mielnie.

Tam też serdecznie zapraszamy 🙂 .

Vojta

Metoda określana często jako metoda neurofizjologiczna, co oznacza że ma podstawy w neurologii połaczonej z prawidłowym rozwojem człowieka oraz ,że nie bazuje na żadnych biernych ruchach, a tylko na aktywnych. Cała terapia stanowi zobrazowanie funkcjonowania mózgu. Nasza motoryka jest ściśle związana z pracą mózgu. Prof Vojta odkrył wzorce ruchowe, będące warunkiem prawidłowej lokomocji człowieka. Każdy z nas ma te wzorce zapisane w ośrodkowym układzie nerwowym, czyli mózgu.

Metoda Vojty od strony wykonania technicznego opiera się na tzw prawidłowym wyzwoleniu stref w określonym kompleksie koordynacyjnym.

Praca ta metoda ma za zadanie uaktywnienie neuromotoryczne pacjenta. W terapii wykorzystujemy ściśle określone pozycje, a do motywacji ruchu korzystamy z 9 stref wyzwalania, czyli punktów na ciele pacjenta. Każda terapia jest dobrana indywidualnie do pacjenta. Każda pozycja, strefy wyzwalania są dobrane indywidualnie.

Terapię prowadzi rodzic w domu po instrukcji danej przez terapeutę. Terapeuta wybiera pozycje i strefę indywidualnie dla każdego pacjenta i uczy rodzica które wzorce cząstkowe z pełnego kompleksu odruchowej lokomocji musi obserwować, aby wiedzieć że ćwiczenie jest wykonywane poprawnie. Spotkania z terapeuta początkowo mogą odbywać się 2 razy w tygodniu, potem raz w tygodniu i rzadziej. Na każdym spotkaniu omawiane są postawy dziecka, zmiany, jeśli dziecko wymaga to zmiana ćwiczenia.

 

WIEK DZIECKA :

CZĘSTOTLIWOŚĆ ĆWICZEŃ :

Dzieci do pierwszego roku życia

4 x dziennie

(sesja nie dłużej niż 15 minut.)

Dzieci starsze 

1 – 3 razy dziennie.

Początek terapii

Po 2 minutach terapii